Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Horn 8225210



*

nr 822 5210


Horn

Hjort & ren


Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 april 2013
kl 20:48:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/4 17:35:49 1      500 kr
27/4 17:33:20 2      400 kr
27/4 17:34:27 2      500 kr
27/4 21:52:31 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Renässans
Europeisk konststil. Uppkom i Italien vid 1400-talets början.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjort & ren horn
  • 7104 Allmoge
    3 delar, diverse, bland annat gunghäst
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:41
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 st, Metall. Höjd: 99 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:33
  • 7022 Bokstöd
    ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:09
  • 7047 Bordstabletter
    Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:10




Ladda ner broschyr